29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programları kapsamında Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle ile birlikte, Valilik makamında tebrikleri kabul ederek protokol mensuplarının Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Coşkuyla Kutlandı

Valilik makamındaki tebrik kabul töreninin ardından hava muhalefeti dolayısıyla Merkez Spor Salonunda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama Törenine geçildi.

 Düzenlenen törende, Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberindeki protokol mensupları salondaki katılımcıları selamlayarak bayramlarını kutladı.

 3. Ordu Komutanlığı Bölge Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ilişkin mesajı okundu.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan Erzincan Valisi Mehmet Makas, “Bugün, Kurtuluş Savaşı’mızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin Karakterine ve Adetlerine En Uygun İdare” olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi. Öğrenciler tarafından okunan şiirler, 3. Ordu Komutanlığı Bölge Bandosu ve Erzincan Belediyesi Mehteran ekibinin dinletileri ile renklenen kutlama programında; katılımcılar tarafından sallanan Türk Bayrakları ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER