Daha Yeşil Erzincan İçin Çalışılıyor

Erzincan Belediyesi daha yeşil bir Erzincan için şehir genelinde çalışmalar devam ediyor.

Daha Yeşil  Erzincan İçin Çalışılıyor

Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatlarıyla gelecek nesillere daha yeşil bir Erzincan bırakmak için çalışmalarını sürdüren Erzincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehir genelinde mevcut park alanlarının haricinde, 2023 yılı içerisinde 160 Bin 970 Metrekarelik alanda yeni çalışmalar yaptı.Erzincan’da mahallelerde bulunan parkların temizliğini ve bakımı yapan Erzincan Belediyesi şehir genelinde; ağaç dikimi, çiçek dikimi, yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra spor sahalarında düzenlemeler, yeni çocuk oyun gruplarının yapımı, vatandaşların spor, eğlence ve dinlenme amaçlı kullandığı 22 tane yeni park yapımı, parklarda bakım ve yenileme çalışmaları, park, bahçe ve refüj gibi birçok alanda yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Bunların yanı sıra otomatik sulama sistemi, yabani ot temizliği, çim biçme, peyzaj çalışmaları, sert zemin çalışmalarını da yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri daha güzel bir Erzincan için çalışıyor.

2023 YILI İÇERİSİNDE 160 BİN 970 METREKARELİK ALANDA YENİ ÇALIŞMA YAPILDI.

Yapılan bu yeni çalışmaların bazıları ise şu şekilde.Vatandaşlarımızın çok büyük beğenisini alan Esentepe rekreasyon alanında 60 Bin metrekarelik alanda çalışmalar yapıldı.45 Bin 420 metrekarelik alanda 22 tane yeni park yapıldı.33 alanda 23 Bin 205 metrekare sert zemin çalışması yapıldı.2 yerde 450 metrekarelik saha yapımı ve revizyon işlemi yapıldı.15 parkta, 17 Bin 250 metrekarelik alanda revizyon çalışması yapıldı.

“VATANDAŞLARIMIZIN MAHALLELERİNDE RAHAT NEFES ALABİLECEKLERİ PARKLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Ekiplerimizin özverili çalışmaları sayesinde çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın mahallelerinde rahat nefes alabilecekleri parklar yapmaya devam edeceğiz. Şehrimizde yeni parklar inşa ederken bir yandan da yıpranmış parkların bakımını ve yenileme çalışmalarını yaparak vatandaşlarımızın kullanımına sunuyoruz. Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın daha mutlu ve huzurlu bir şekilde bu parklardaki oyun alanları ve yeşil alanlardan yararlanabilmesi için çalışıyoruz. Bütün Müdürlüklerimiz kendi alanlarında çok önemli çalışmalara imza atıyorlar, bu kapsamda Park Bahçeler Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER