Erzincan Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri Start Aldı

Erzincan Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği’nin 45. Düzenlenen açılışla başladı.

Erzincan Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri Start Aldı

Düzenlenen açılış programına Son Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Mustafa Sarıgül, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, kurum müdürleri , vatandaşlar ve davetliler katıldı.

Açılışı gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül,Kemaliye, her köşesi, ayrı güzel, insanıyla, doğasıyla, tarihiyle özel bir şehirdir.’ Dedi.

Konuşmasının devamında Milletvekili Sarıgül şu ifadelere yer verdi: ‘Kemaliye, vatanımızı kurtaran, cumhuriyetimizi kuran, Mustafa Kemal Atatürk’ün, kendi adını verdiği çok az şehirden biridir Böyle bir onura sahip olmakla ne kadar gururlansa azdır.Kemaliye, nice devlet adamı, asker, şair, sanatçı yetiştirmiş hepsi de bu ülkeye değerli hizmetler vermiştir. Halen de Kemaliye için, Erzincan için çalışmaya devam ediyorlar.Biz Erzincanlıyız, bütün görevler biter, Erzincanlı olmak görevi, hayatımızın sonuna kadar devam eder. Bizim için, Erzincan’a hizmet imtiyazların en büyüğüdür.Kemaliye, bozulmamış yapısı, korunmuş doğasıyla turizmde bir marka olabilir. Karanlık kanyonu, tarihini, kültürünü, evlerini, doğa sporlarını, gastronomisini ön plana çıkarmamız lazım.Bu festival, tarihten kültüre, gastronomiden doğaya kadar, her alanda büyük bir potansiyele sahip Kemaliye’nin tanıtımına büyük fayda sağlayacaktır.Böyle etkinlikler kolay olmuyor. Bu şenliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’ Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER