Erzincan’da suç örgütü çökertildi: 6 tutuklama

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde , geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlenen ‘Mahzen-9’ operasyonu kapsamında Koç organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 9 şüphelinin 6’sı tutuklandı.

Erzincan’da suç örgütü çökertildi: 6 tutuklama

Konuya ilişkin Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada; ‘ İl Emniyet  Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Türkiye genelinde eş zamanlı yapılan Mahzen-9 operasyonu  kapsamında; 'Suç İşlemek Amacı ile Örgüt Kurmak (TCK/220)' suçundan başlatılan projeli çalışma ile teknik ve fiziki takip çalışmaları neticesinde ilimiz genelinde hiyerarşik bir yapı içerisinde 11 olaya karıştıkları

tespit edilen suç örgütüne yönelik, (48) personel ve (6) Özel Harekat unsurunun katılımıyla; (12) farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş olup, Örgüt Lideri N.K. ile T.Ö., H.K., S.K., İ.K., İ.P., Y.T., M.E. ve İ.S. isimli (9) şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Şüpheli şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalar neticesinde;

3 Adet Ruhsatsız Tabanca, Şarjör ve 58 Adet Fişek, 9 Adet Av Tüfeği Kartuşu, 1 Adet “Sallama” Tabir Edilen Bıçak, 8 Adet Farklı Şahıslar Adına Düzenlenmiş Senet, 1 Adet Farklı Şahıslar Adına Düzenlenmiş Araç Satış Sözleşmesi, 1 Adet Farklı Şahıslar Adına Düzenlenmiş Mutabakat Evrakı,Suçtan Elde Edildiği Değerlendirilen 13.120TL Nakit Para ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce adli makamlara sevk edilen 9 şüpheliden, Örgüt Lideri N. K.nın da içinde bulunduğu (6) ŞüpheliSuç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma(TCK/220),Tefecilik(TCK/241), Nitelikli Yağma, 6136 SKM, Suçlarından tutuklanarak  Erzincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, 3 şüpheli şahıs hakkında adli işlemler, adli makamlarca devam etmektedir.’ İfadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER