Erzincan’da Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde toplam daralı ağırlığı 5 Kilo 49 Gram Metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Erzincan’da Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde risk analizine dayalı yapılan yol uygulamasında, şüphe üzerine durdurulan araçta yapılan kontrollerde, aracın ön tamponuna zulalanmış vaziyette on (10) paket halinde toplam daralı ağırlığı 5 Kg 49 Gr Metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak S.Ö. (37) ve T.Ö. (26) isimli şahıslar hakkında TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) kapsamında yasal işlem başlatılmış, olay ile bağlantılı oldukları tespit edilen iki (2) şüpheli şahıs hakkında yakalama çalışmaları devam ediyor.

Erzincan Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, ‘Uyuşturucu-Uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir.’ Denildi.

Ozan Emre ALBAYRAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER