Karaman'dan Erzincan Hızlı Trenine Soru Önergesi

AK Parti Erzincan Milletvekilli Süleyman Karaman, Ulaştırma Bakanlığı Plan Bütçe Komisyonuna soru önergesi vererek Sivas- Erzincan hızlı tren hattı son durumu hakkında bilgi aldı.

Karaman'dan Erzincan Hızlı Trenine Soru Önergesi

Erzincan Milletvekili Karaman verdiği soru önergesinde: "Erzincanlı hemşehrilerimin en büyük hayali olan Ankara-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars hızlı tren hattının, ihalesi yapılan Sivas-İmranlı arasının acilen bitirilmesini,İmranlı Erzincan ihalesinin acilen yapılmasını istiyoruz" Ayrıca Erzincan- Trabzon - Erzurum Kars hızlı tren hattının çalışmaların başlamasını istiyoruz  ifadelerini kullandı.

Ulaştırma Bakanlığı Plan Bütçe Komisyonunca soru önergesine verilen cevapta ise : "İpek Demiryolu Koridoru üzerinde bulunan Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars arasında hızlı tren hattı yapılması planlanmış olup, Sivas-Zara kesiminde altyapı yapım çalışmaları devam etmektedir. Zara-İmranlı — Kemah -Erzincan kesiminde revize proje çalışmaları planlanmıştır. Erzincan-Erzurum-Kars hızlı tren hattı iki kesim halinde projelendirilmiş olup proje çalışmaları devam etmektedir. Proje çalışmalarının 2024 yılında tamamlanması planlanmıştır" ifadeleri yer aldı.

Karaman ayrıca komisyonda ki açıklamasında: "Seçim bölgem Erzincan’ımız da bugüne kadar büyük hizmetler yapan Ulaştırma ve Altyapı bakanlığına Erzincanlı hemşerilerim adına teşekkür ederim.Ülkemizin kuzeyini güneyine bağlayan; Trabzon-Erzincan-Refahiye-İliç-Kemaliye’den- Malatya’ya ve güneye uzanan duble yolun bir an önce bitirilmesini, Yatırım programlarında yer alan, D100 karayolunun iyileştirilmesi kapsamında, Erzincan İl Sınırlarında yer alan; Kızıldağ Sakaltutan ve Ahmediye tünellerinin kış aylarında yol kapanmalarına son verilmesi için bir an önce yapılmasını istiyoruz.Ayrıca , yine yatırım programında yer alan Erzincan –Kemah –İliç yolunu bir an önce yapılmasını,

 Bununla birlikte Yapımı devam eden Erzincan-Başköy-Çayırlı yolunun bir an önce bitirilmesi konusunda desteğinizi bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER