Sarıgül, “komisyon kurdunuz da ne oldu?” dedirtmeyelim

TBMM İliç Araştırma Komisyonu başkanlık divanı üyesi, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, komisyonun Uşak Kışladağ altın madeninde yaptığı incelemelere katıldı.

Sarıgül, “komisyon kurdunuz da ne oldu?” dedirtmeyelim

Mustafa Sarıgül, İliç altın madeni faciasının nedenini ve böylesine bir facianın bir daha yaşanmaması için yapılması gerekenleri tespit etmek için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, bu amaçla Kışladağ altın madenine geldiklerini söyledi.

Komisyon olarak özellikle altın madenciliğindeki sorunları tespit eden, çözüm önerileri belirleyen, bir daha benzer kazaların yaşanmaması için, yasama ve yürütme organlarına yol haritası olacak bir rapor hazırlayarak TBMM’ne sunmak istediklerini ifade eden Sarıgül şunları söyledi:

“Ortaya çıkacak rapor, ülkemizde bir daha bu tür acıların yaşanmamasını sağlamalıdır.Hazırlayacağımız rapor arşivlerde kalmamalıdır. “Biz raporumuzu yazdık, bundan ötesi bizim görevimiz değil,” diyemeyiz. Bu raporun hayata geçmesi için, bulduğumuz eksikliklerin yasalaşması için iktidar, muhalefet demeden çalışmamız lazım.“Komisyon kurdunuz da ne oldu?” dedirtmememiz lazım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER