Türkiye Belediyeler Birliği’ne Meclis Üyesi Seçimi Yapıldı

Erzincan’da görev yapan İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımları ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin Meclis Üyesi seçimi yapıldı.

Türkiye Belediyeler Birliği’ne Meclis Üyesi Seçimi Yapıldı

Erzincan Belediye Başkanı  Bekir Aksun’un doğal üyesi olduğu Türkiye Belediyeler Birliği’nin Meclis Üyesi seçimi, Belediye çok amaçlı toplantı salonunda, kentte görev yapan İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımları ile yapıldı.

Seçim saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ile başladı. Belediye Başkanı Bekir Aksun Başkanlığında, divan teşekkülünün oluşturulmasının ardından, TBB Meclis Üyeliğine 2 asil ve 1 yedek üyenin seçilmesi için seçim yapıldı. 139 katılımcının oy kullandığı seçimde, 4 Belediye Başkanı adaylığını açıkladı. Yapılan seçim sonucunda en çok oyu alan Mercan Belediye Başkanı Bayram Bilici ve Otlukbeli Belediye Başkanı Yusuf Tektaş, TBB Meclis Üyeliğine seçildi. Yedek üyeliğe ise İliç Belediye Başkanı Mehmet Elçi seçildi.

Yapılan seçimlerin sonunda konuşma yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun bütün haziruna teşekkür ederek, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliğine seçilen Belediye Başkanlarını tebrik edip yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER