Kanser Haftasında Stant Açılarak Bilgilendirme Yapıldı

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından Erzincan Park AVM’de “1-7 Nisan Kanser Haftası” etkinlikleri kapsamında stand açıldı.

Kanser Haftasında Stant Açılarak Bilgilendirme Yapıldı

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi personelleri tarafından stant etkinliği gerçekleştirildi. Açılan stantta vatandaşa broşür dağıtılarak kanser taramaları hakkında bilgilendirme yapılarak KETEM’e davet edildi.

Bilgilendirmede, Kanser, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler arasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alan önemli bir halk sağlığı sorunudur. Aynı zamanda yüksek tedavi maliyetleri nedeniyle ülke ekonomilerinde ve iş gücünde çok ağır kayıplara neden olabilmektedir. Oysa erken teşhis edildiğinde tedavinin mümkün olduğu ve yaşam kalitesinin artırılabildiği kanser türleri olduğu düşünülürse korunmanın önemi daha da artmaktadır. Teknolojinin ve tıbbın ilerlemesi ile elde edilen sonuçların daha etkin kullanılması ve halkı bilgilendirme/bilinçlendirme/farkındalık kazandırma çalışmalarına yoğunluk verilmesi amacıyla düzenlenen “1- 7 Nisan Kanser Haftası” etkinlikleri, kanser mücadelesinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER