EBYÜ’de Tanıtım Fuarı ve AR-GE Proje Pazarı Açıldı

Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından üçüncüsü düzenlenen ve gençlerin geleceklerini planlama sürecinde önemli rol oynayan Üniversite Tanıtım Fuarı ve AR-GE Proje Pazarı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde stant aldı.

EBYÜ’de  Tanıtım Fuarı ve AR-GE Proje Pazarı  Açıldı

Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından organize edilen ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarı ve AR-GE Proje Pazarı’na TÜBİTAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Erciyes Üniversitesi Rektörü ve AÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Fatih Altun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Abdullah Gül üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Fatih Yılmaz, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kazım Karahocagil, Ardahan üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Biçer, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Ar-Ge ve İnovasyon içerikli proje fikrine sahip üniversite öğrencilerini, bilim insanlarını ve sanayi ve Ar-Ge kuruluşlarındaki insan kaynaklarını bir araya getirmek amacıyla yapılan III. AR-GE Proje Pazarına yoğun katılım oldu. Üniversitemiz de proje pazarındaki yerini alarak Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi de projelerini sergiledi.

Lise öğrencilerinin üniversiteler, bölümler, meslekler, üniversite yaşamı, üniversitelerin sunduğu imkânlar ve kariyer olanakları hakkında bilgilendirildiği fuar kapsamında ise üniversite adayı öğrenciler; hem Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversiteleri tanıma fırsatı buldu hem de katılımcı üniversitelerin stantlarını ziyaret ederek hayalindeki üniversite ve meslek hakkında detaylı bilgi edindi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde devam eden Üniversite Tanıtım Fuar’ı hakkında Rektör Levent, “Üniversiteler olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerinde tek önceliğimiz öğrencilerimizi yetiştirmektir. Aday öğrencilerimize kendimizi tanıtmak ve öğrencilerimizin bilinçli bir gelecek seçimi yapmasında yardımcı olmak adına bu fuarların öğrenciler üzerinde olumlu etkiler yaratacağını ve özellikle kariyer planlaması süreçlerinde öğrencilere fayda sağlayacağını düşünüyorum” dedi. AÜB’ de yer alan 14 katılımcı üniversitenin stantlarını ziyaret eden Rektör Levent, öğrencilerin yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek fuarın hayırlı olmasını temenni etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER