Erzincan’dan programa 15 öğrenci katıldı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğü ve yürütücülüğü yapılan 2023 yılı Mesleki Eğitimi Erasmus+ Hareketlilikleri kapsamında 15 öğrenci ile 3 refakatçı öğretmen Strasburg şehrinde "Genç iş gücü niteliklerinin Avrupa standartlarına yükseltilmesi" konulu kısa süreli öğrenci grup hareketliliği faaliyetine katıldı.

Erzincan’dan programa 15 öğrenci katıldı

2023 Yılı Mesleki Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Fransa Satrasburg grubu kısa süreli öğrenci grup hareketliliği gerçekleşti.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğü ve yürütücülüğü yapılan 2023 yılı Mesleki Eğitimi Erasmus+ Hareketlilikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne konsorsiyum üyesi olup Strasburg hareketliliğine katılım sağlayan Erzincan MTAL, Fatih MTAL ve Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden toplam 15 katılımcı öğrenci ile 3 refakatçı öğretmen Strasburg şehrinde "Genç iş gücü niteliklerinin Avrupa standartlarına yükseltilmesi" konulu kısa süreli öğrenci grup hareketliliği faaliyetine katılım sağladı.

2023 Yılı Mesleki Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Erzincan Mesleki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri motorlu araçlar bölümünden; Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri elektrik-elektronik bölümünden; Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ise konaklama-seyahat ve yiyecek-içecek bölümünden 2 haftalık kısa süreli staj faaliyeti kapsamından toplam 10 gün boyunca partner işletmelerde staj faaliyetinde bulundular.

İlgili işletmelerde gerçekleştirilen kısa süreli staj faaliyeti kapsamında hareketliliğe katılan öğrenciler "Nitelikli eğitim ve öğretim yoluyla istihdam edilme şansını artırma, girişimciliği özendirme, değişen iş çevresine uyumu artırma ve Avrupa Birliği İstihdam Politikalarını tanıma" kazanımlarına yönelik eğitim deneyimi elde etme fırsatı sağladılar.

Grubun kısa süreli grup hareketliliği faaliyetlerinin yanı sıra Strasburg Başkonsolos Yardımcısı Fatma Sağlıcak'ı ziyarette bulunularak, Fransa Strasburg'ta bulunan Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosunu gezip görme fırsatı yakalamışladılar. Yapılan kültürel faaliyetler; öğrencilere yeni bir kültürü keşfetme, Türk kültürü ile benzer ve farklı yönlerini görebilme imkanı sağlandı.

Bu kapsamda Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak başvurusunu yaptığı ve akredite olduğu Erasmus+ Mesleki Eğitimi proje hareketlilikleri 2024 yılı Şubat ve Mart ayları içerisinde gerçekleştirildi. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen 2023-1-TR01-KA121-VET-000163162 numaralı "Mesleki Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği için Erasmus Akreditasyonu" isimli Erasmus projesi çerçevesinde planlanan hareketlilikler kısa süreli öğrenci gruplarının hareketliliği ve iş başı izleme gibi faaliyetlerden oluşuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER