Büyük zaferin 99. yılı coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Erzincan’da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Büyük zaferin 99. yılı coşkuyla kutlandı

İlk tören Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk anıtına çelenklerinin sunulması ile başladı. Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından Atatürk Anıtına çelenkler sunularak saygı duruşunda bulunuldu.

Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından Kurtuluş Savaşının Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunularak, ardından okunan istiklal marşı eşliğinde bayrak göndere çekildi.

Çelenk sunma töreninin ardından Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Valilik makamında tebrikleri kabul ederek, protokol mensuplarının zafer bayramlarını kutladılar.

Ordu Caddesi üzerindeki tören alanında devam eden kutlamalarda Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, törendeki polis, asker ve vatandaşları, selamladılar.

Ardından saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Tören birliklerinin geçişi ile devam eden programda; töreni izlemeye gelen vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile coşkuya ortak oldular.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı kutlamalarına; Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, 3.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, il protokolü siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER