Erzincan’da hayvan ambulansı hizmete başladı

Erzincan Belediyesi, acil durum gerektiren vakalarda sokak hayvanlarına yerinde müdahale edilebilmesi amacıyla hayvan ambulansını hizmete sundu.

Erzincan’da hayvan ambulansı hizmete başladı

Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından hizmete alınan hayvan ambulansı ile hasta veya yaralı sokak hayvanlarına acil müdahale ilk olarak olay yerinde yaparak birçok sokak hayvanının hayata tutunmasını sağladı.

Erzincan Belediyesi veteriner hekimi Eyüp Alıcı, konu hakkında yaptığı açıklamada “ 153 İhbar hattımıza gelen ihbarlarda hasta hayvan, yaralı hayvan veya sokak köpeklerini ambulansımızla iki işçi ve bir teknisyen arkadaşımızla gidip yerinde müdahale ediyoruz. Acil müdahale ise zaten hemen olay yerinde teknisyen arkadaşımız gereken işlemleri yapıyor. Daha sonra barınağımıza getirip burada Veteriner Hekim Arife Kaya, arkadaşımızla birlikte gerekli teşhis ve tedavisini yapıp kontrol altına alıyoruz. Tedavisi bittikten sonra kısırlaştırma operasyonunu yapıp tekrar alındığı adrese hayvanlarımızı bırakıyoruz dedi.

Veteriner Hekim Eyüp Alıcı, ayrıca “Barınağımıza gelen hayvanların bakımını ve beslenmesini 7 ile 10 gün arasında Belediyemizin temin ettiği mamalarla gerekli beslenmelerini yaptıklarını” sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER