CHP'lilerden 'Alaattin Çakıcı' tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Alaattin Çakıcı'nın tehdidi, Erzincan’da CHP'liler tarafından protesto edildi.

CHP'lilerden 'Alaattin Çakıcı' tepkisi

Organize suç örgütü lideri suçlamasıyla 16 yıl cezaevinde kalan, Nisan ayında infaz düzenlemesiyle tahliye olan Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan bir mektubu sosyal medya hesabından yayınladı. ‘Akıllı ol’ gibi ifadelerin yer aldığı mektup tartışma yarattı. Mektuba CHP’lilerden tepki geldi.

CHP Erzincan İl Başkanlığı binası önünde gerçekleştirilen basın açılamasıyla sosyal medyada yayınlanan mektuba tepki gösterildi. Yapılan basın açıklamasına İl Başkanı Ayhan Doğan ve partililer katıldı.

Açıklamada konuşan CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, ‘’Organize suç örgütü lideri olma suçu ile cezaevinde yatarken, iktidar destekçisi bir parti liderinin açıklamaları sonrasında alelacele yapılan infaz düzenlemesiyle tahliye olan bir mafyacının, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçtaroğlunu’nu hedef alan bu fütursuzluk ancak ülkedeki yönetim boşluğunun ve devlet otoritesinin eksikliğinden başka bir şey değildir.

Türkiye siyasi tarihinde bir ilk olacak olan bu durum, mevcut iktidarın ülkemizi 18 yılda nerelere getirdiğini gözler önüne sermektedir. Adını dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi tarafından iğrenç ifadeler kullanılmış, ölüm tehditleri yapılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanını tehdit etmek, milyonlarca insanı tehdit etmektir. Cumhuriyetimizi tehdit etmektir. Mafyacılara bu şekilde konuşma imkânı veren düzendir. Özellikle af için uğraş veren Cumhur İttifakı liderleridir, içişleri bakanıdır, iktidardır. Bu düzeni yaratanlar ve savunanlardır.

​İsmini anmaya tenezzül bile etmeyeceğimiz bir adamın, ağzıma almak dahi istemeyeceğim bu ifadeleri kimlere güvenerek sarf ettiğini yüce milletimizin takdirine bırakıyoruz. Hukuk devleti anlayışını dinamitleyen bu acziyet gösterisine karşı Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz. Bizler provokasyonlara asla mahal vermeyeceğiz ve istedikleri çatışma ortamını asla yaratamayacaklar. Bu ülke, korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanın vatanıdır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mafya-çete düzenine son vereceğiz. Toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yer altı suç örgütleriyle sonuna kadar mücadele edecek ve bu mücadeleden asla ödün vermeksizin sürdüreceğiz.

​Cumhuriyet Halk Partisi sözde kabadayıcılara ve mafya geçinenlere pabuç bırakacak bir parti değildir. İktidara koşar adım gidiyoruz. Tüm karanlıkların üstüne güneş gibi doğacağız. Ayak sesimizi duyup bundan rahatsız olan hiçbir karanlık güç buna engel olamaz, olamayacak.’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER