‘Maket Yaya’ Kullanılarak Bilinçlendirme Yapıldı

Erzincan İl Jandarma ekipleri tarafından “maket yaya” kullanılarak yayaya çarpma sonucu meydana gelmiş bir trafik kazası neticesinde, yaya geçidinde yaralı olarak yatan bir makete yaralı yaya süsü verilerek, yaya geçidine yaklaşan sürücülerde farkındalığın artırılması yönünde çalışma yapıldı.

‘Maket Yaya’ Kullanılarak Bilinçlendirme Yapıldı

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı tarafından, 01-07 Mayıs 2021 tarihleri arasında Karayolu Trafik Haftası kapsamında vatandaşlara trafik kurallarına uymaları ve trafikte iken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgilendirilme ve bilinçlendirilme faaliyetleri devam ediyor.

Jandarma ekipleri tarafından “maket yaya” kullanılarak yayaya çarpma sonucu meydana gelmiş bir trafik kazası neticesinde, yaya geçidinde yaralı olarak yatan bir makete yaralı yaya süsü verilerek, yaya geçidine yaklaşan sürücülerde farkındalığın artırılması yönünde çalışma yapıldı.

Kurulan stantlarda sürücülere yaya önceliği konusunda bilgilendirme yapılarak, trafikte uyulması gereken kuralları içeren broşürler dağıtıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine içerisinde Jandarma sorumluluk bölgesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak Jandarma ekiplerince EBA üzerinden “Trafik Güvenliği Eğitimi” verildi. Ayrıca vatandaşlara “Emniyet Kemerinin Kullanımının Önemi” hususunda bilgilendirici ve uyarıcı SMS gönderildi.

Özgür İlhan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER