"Meyve Bahçelerinde Budama Kursu"

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "Meyve Bahçelerinde Budama Kursu" verildi. Kursa katılan 66 kişiye teorik eğitim ile birlikte uygulamalı olarak meyve bahçelerinde budama eğitimi verildi.

"Meyve Bahçelerinde Budama Kursu"

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubemiz Ziraat Yüksek Mühendisi Özkan Bozbek ve Ziraat Mühendisi Veli Okumuş tarafından kursa katılan 66 kişiye teorik eğitim ile birlikte uygulamalı olarak meyve bahçelerinde budama eğitimi verildi. Budama eğitiminde konuşan Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Özcan Tekin; "Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitim programına müdürlüğümüz tarafından teknik destek verildiğini vurgulayarak emeği geçen personelimize ve kursiyerlere katılımlarından dolayı teşekkür etti."

Budama eğitiminde konuşan Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin; "Erzincan’ın bölgede önemli bir meyvecilik bölgesi olduğunu vurgulayarak, teknik anlamda bu işin yapılması için çiftçilerin eğitimine büyük önem verdiklerini söyledi." Budamanın meyvecilik sektöründe uygulanan en önemli işlerin başında geldiğini kaydeden Şahin, verim ve kalitenin artırılmasının ilk şartının uygun zamanda doğru yapılacak budama olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER