Sarıgül, vicdanları tatmin eden bir sonuca ulaşacağız

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İliç’te meydana gelen maden faciasını araştırma komisyonunun Erzincan İliç’te yaptığı incelemelere katıldı.

Sarıgül, vicdanları tatmin eden bir sonuca ulaşacağız

Milletvekili Mustafa Sarıgül, burada bir açıklamada bulundu. Sarıgül, Bu maden, çevreye zarar vermeden, insan hayatına önem vererek, milli menfaatlerimize uygun şekilde nasıl çıkarılır? Bunu araştırmamız lazım.

Diyerek sözlerini şu şekilde sürdür: ‘TBMM adına denetim yetkisini kullanmak üzere buradayız. Sahada incelemelerimizi yapacağız.Hep birlikte hassasiyet içinde çalışarak, vicdanları tatmin eden bir sonuca ulaşacağımıza inanıyorum.Bu meseleye siyasi açıdan değil, vicdani açıdan bakıyoruz.Kimse bu maden çıkarılmasın, heba edilsin de demiyor. Ama hiçbir şey de insan hayatından değerli değildir.Bu maden, çevreye zarar vermeden, insan hayatına önem vererek, milli menfaatlerimize uygun şekilde nasıl çıkarılır? Bunu araştırmamız lazım.Bu kazalar neden gelişmiş ülkelerde olmuyor da bizde oluyor?Bu sorunun cevabını bulmamız lazım.Neyimiz eksik? Denetim mi eksik, yönetim mi eksik, donanım mı eksik, bilgimiz mi eksik, bunları araştırmamız, eksiklerimizi gidermemiz lazım.Amacımız buna benzer faciaların bir daha olmamasıdır.Ancak bir daha olmasını istemiyorsak bu facianın sorumlularını da ortaya çıkarmamız lazım.’ Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER