‘Toplara, tüfeklere karşı, inanç ve umutlarıyla mücadele ederek, ülkemizin istikbalini teminat altına almıştırlar’

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü münasebetiyle dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

‘Toplara, tüfeklere karşı, inanç ve umutlarıyla mücadele ederek, ülkemizin istikbalini teminat altına almıştırlar’

Karaman ve Çakır; ‘’Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olan Çanakkale Zaferi’nin büyük kahramanlıklar ve insanüstü fedakarlıklarla tüm dünyayı hayrete düşürdüğünü ve emperyalist güçlerin akıllarına ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü kazıdığını belirterek bu zaferin Milli Mücadeleye de büyük güç verdiğini dile getirdiler.

Çanakkale Zaferinin binlerce yıllık şanlı tarihe sahip Türk milletinin adeta kendi küllerinden yeniden dirilişinin sembolü olduğunu ifade eden Karaman ve Çakır, Aziz Biricik, “Türküyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşan ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir. Kahraman ecdadımız Çanakkale’de; toplara, tüfeklere karşı inanç ve umutlarıyla mücadele ederek, ülkemizin istikbalini teminat altına almıştırlar. Böyle bir geçmişin varisleri olmanın haklı gururuyla başımız dik, alnımız açık bir şekilde onları her an hayırla ve minnetle yâd ediyor, 106 yıl önce bu topraklarda tarih yazan ecdadımızı ve bu vatan için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz” ifadelerine yer verdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER