Turistik Doğu Ekspresi Sabah 7:55 de Erzincan’da Olacak

Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ilk sefer dolasıyla sabah saat 07.55'te Erzincan'da olması beklenen ve 10:52 de uğurlanacak Turistik Doğu Ekspresini karşılamaya davet etti.

Turistik Doğu Ekspresi Sabah 7:55 de Erzincan’da Olacak

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu ile birlikte Turistik Doğu Ekspresini Ankara'dan ilk seferine uğurladılar. 

Karaman yaptığı açıklamasında: " Turistik Doğu Ekspresi sezonun ilk seferine başladı. 

En gözde turistik tren "Doğu Ekpresi" uğradığı her istasyonda yeni bir anıya vesile olacak; yeni bir masal yazacak.

Anadolu’nun gizemli topraklarına açılan kapı olan nostaljik vagonlarla Ankara’dan Erzincan'a, Kars’a uzanan büyüleyici seyahat. 

Turizm amaçlı yolculuk konseptiyle tarih kokan mistik yolculuk tekrar başlıyor. 
Dünyanın en güzel rotalarından birisi olan Ankara-Kars arasında işleyecek; Turistik Doğu Ekspresi seferlerini bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu’nun katılımlarıyla 
açmanın mutluluğunu yaşadık.

2019 tarihinde seferlerine başlayan ve turizmde çığır açan Turistik Doğu Ekspresi projesinin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Erzincan'a saat 07.55'te ulaşması beklenen Turistik Doğu Ekspresini Can Erzincan'a yakışır bir şekilde karşılayalım. Doğu Ekspresine bu değere bizlerde Erzincan olarak katkı sunalım. Şehrimizi akıllara yüreklere kazıyalım. Tüm hemşehrilerimizi hoşgeldin demek üzere ilk seferi karşılamaya bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER