Vatandaşlara KADES Anlatıldı

İliç İlçe Emniyet Amirliği Personeli tarafından Bilişim Yolu İle Hırsızlık, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Kades uygulaması hakkında vatandaşlara bilgilendirmeler yapıldı.

Vatandaşlara KADES Anlatıldı

İçişleri Bakanlığı Kadın Acil Destek uygulaması (KADES) üzerinden vatandaşlara anlatılarak, bilgilendirmeler yapıldı.İlçe emniyeti personelince dolandırıcılık, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve KADES uygulamasıyla ilgili bölgede bulunan esnaf ve vatandaşlara bilgilendirme yapılarak bilgilendirme broşürü dağıtıldı.

Farkındalığı arttırmak amacıyla, dolandırıcılık konulu dijital afişler ilçede bulunan billboardlar da düzenli olarak yayınlanıyor.KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER