Acil Destek (KADES) uygulaması Anlatıldı

Erzincan Jandarma Komutanlığı tarafından Huzur İçin Erzincan Projesi kapsamında, Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında bilgilendirme yapılarak KADES uygulamasını cep telefonlarına indirmeleri sağlandı.

Acil Destek (KADES) uygulaması Anlatıldı

İl Jandarma  Komutanlığı tarafından Huzur İçin Erzincan Projesi kapsamında, Üzümlü İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından sorumluluk bölgesinde bulunan Altınbaşak Beldesi Büyük Kadağan mahallesinde 38 kadın vatandaşa 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ile Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında bilgilendirme yapılarak KADES uygulamasını cep telefonlarına indirmeleri sağlandı.

Ayrıca 5199 Hayvanları Koruma Kanunu, Çevre Kirliliğinin önlenmesi ve HAYDİ uygulaması hakkında da vatandaşlara bilgilendirme yapılarak HAYDİ uygulamasını telefonlarına indirmeleri sağlandı. Çayırlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından da sorumluluk bölgesinde bulunan Çaykent Ortaokulu ziyaret edilerek 60 öğrenciye Çevre Kirliliğinin önlenmesi ve HAYDİ uygulaması hakkında bilgilendirme yapılarak broşür ve jandarma çocuk dergisi dağıtımı yapıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER