Enerji Çözümlerinde Teknolojik Öncelikler ve Üniversitelerin Rolü Konferansı Düzenlendi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde, Ontario Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi, Türkiye Bilimler Akademisi Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü ve Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Yürütme Kurulu Üyesi, Türk Bilim İnsanı Prof.Dr. İbrahim Dinçer tarafından “Enerji Çözümlerinde Teknolojik Öncelikler ve Üniversitelerin Rolü” başlıklı konferans verildi.

Enerji Çözümlerinde Teknolojik Öncelikler ve Üniversitelerin Rolü Konferansı Düzenlendi

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa Son Başbakan ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakkalılar Konseyi Başkanı  Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Doç.Dr. Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Ak Parti İl Başkanı M. Cavit Şireci, kamu kurum ve müdürleri, davetliler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konferans Ontario Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Prof.Dr. İbrahim Dinçer’in sunumuyla devam etti. Gerçekleşen konferasta sunum yapan Dinçer, Enerji Çözümlerinde Teknolojik Öncelikler ve Üniversitelerin Rolü konusunu anlatırken sürdürülebilir eğitimin hangi başlıklarla ele alınması gerektiğini vurguladı. “İnovasyon, girişimcilik, vizyon kazandırma, kritik düşünme kabiliyeti yaratabilme, sosyal sorumluluk bilinci kazandırma” sürdürülebilir eğitimin olmazsa olmaz başlıklarındandır dedi.

Katılımcılar tarafından büyük beğeniyle dinlenen konferansın sonunda Türkiye Cumhuriyeti’nin Son Başbakanı ve Aksakallılar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım tarafından Prof. Dr. İbrahim Dinçer’e hediye takdimi yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER