Ergan Dağı Kayak Merkezi 2. Etabının Açılışı Yapıldı

Türkiye’nin önemli Kayak Merkezleri arasında yer alan, 3 bin 200 metre zirvesi ve 12 km kesintisiz kayak yapma imkanı ile kayak severlerin tercihi olan sunan Ergan Dağı Kayak Merkezi 2. Etap Kayak Pistinin açılışı yapıldı.

Ergan Dağı Kayak Merkezi 2. Etabının Açılışı Yapıldı

Düzenlenen açılışa Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İL Jandarma Komutanı J. Kıd. Alb. Veysel Yanık, Vali Yardımcıları, Kurum Müdürleri, İl Özel İdaresi görevlileri ve basın çalışanları katıldı.

Karla kaplı olan 2. Etapta yapılan açılışta Vali Hamza Aydoğdu kar motosikletine bindi ve Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat ile Gençlik Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu sezonun ilk kayağını yaptılar.

Burada konuşan Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu; ‘ Şuanda Ergan Dağı’nın 2 bin 400 rakımlık zirvesindeyiz. 2023- 2024 kış sezonunu ikinci etabını bugün açıyoruz. Biliyorsunuz tam zirvemiz 3 bin 200 metre, biz şuanda 2 bin 970 metrelik ikinci etaptan kayaklarımızı başlatacağız. Ergan Dağı’nın özelliği şu Türkiye’nin en uzun pistlerinden birine sahip. Aynı zamanda gece de burada kayak yapabiliyorsunuz. Dağ tırmanışları, kış aktiviteleri var. 2 bin 400 metrede çok güzel bir kafemiz var. Aynı zamanda burada kışı yaşarken bu manzaradan aşağı doğru baktığımızda aynı zamanda Erzincan’da ayaklarınız altında. Bu dağı Türkiye’de ki diğer dağlardan ayıran en büyük özellik havaalanına çok yakın olması. Yaklaşık olarak uçakla gelen misafirlerimiz 10-12 dakika içerisinde Ergan Dağı’na varmış oluyorlar. Burada hem kışın güzelliklerini hem de Erzincan’ın bütün güzelliklerini beraber yaşayabileceğiniz çok güzel bir konsept var. Hayırlı olmasını diliyorum. Bu yoğunluk arasında insanlarımız dinlenmek isterse cumartesi ve pazarımızda bir terapi olsun bize, gitmemiz gereken nere var derlerse bu anlamda da Ergan Dağı’nı görmelerini tavsiye ederim. Biz aynı zamanda App store den “Rota Erzincan” diye bir bölüm yaptık. Buraya gelmek isteyenler telefonlarından bizim kamera sistemlerimize girerek buradaki kar kalınlığını dağın bütün özelliklerini de görebilirler. Biz bütün Erzincan halkı olarak yöneticileri olarak Türkiye’nin neresinde olursa olsun gelen bütün misafirlerimizi burada ağırlamak için imkanlarımızla onların hizmetindeyiz. Umarım bu kış ayıda hem Erzincan’ımız için hem de bütün buraya gelecek misafirlerimiz için çok keyifli olacaktır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diliyorum’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER