Erzincan’da Uyuşturucu Operasyonu

Erzincan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Erzincan ve İstanbulda eş zamanlı düzenlenen operasyonda 272 adet Sentetik Ecza, 49,11 gram Esrar, 5 adet ecstasy hap ele geçirildi.

Erzincan’da Uyuşturucu Operasyonu

Erzincan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Erzincan ve İstanbulda eş zamanlı düzenlenen operasyonda 272 adet Sentetik Ecza, 49,11 gram Esrar, 5 adet ecstasy hap ele geçirildi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda; 30/09/2020 günü Erzincan ve İstanbul’da yapılan eş zamanlı operasyonda T.D. (36), Ö.Ş.(36), İ.Y. (36) ve K.E. (34) isimli şahıslar gözaltına alındı. Operasyon kapsamında, 272 adet Sentetik Ecza, 49,11 gram Esrar, 5 adet ecstasy hap ele geçirildi.

Konu ile ilgili olan T.D. (36) ve Ö.Ş.(36) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, İ.Y. (36) ve K.E. (34) isimli şahıslar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada; “Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda; 30/09/2020 günü ilimiz ve İstanbul ilinde yapılan eş zamanlı operasyonda T.D. (36), Ö.Ş.(36), İ.Y. (36) ve K.E. (34) isimli şahıslar gözaltına alınmış, operasyon kapsamında, 272 adet Sentetik Ecza, 49,11 gram Esrar, 5 adet ecstasy hap ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak T.D. (36) ve Ö.Ş.(36) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmış olup, İ.Y. (36) ve K.E. (34) isimli şahıslar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Uyuşturucu-Uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER