İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, Erzincan’da

Erzincan’ın İliç ilçesinde 9 işçinin ölümüyle sonuçlanan maden kazasını tüm yönleriyle araştırmak üzere kurulan TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, Erzincan’da toplandı.

İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, Erzincan’da

İliç maden kazasını araştırmak için oluşturulan, TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, çalışmalarına devam ediyor. Komisyon üyeleri kazanın meydana geldiği İliç’teki maden sahasında incelemelerde bulunmak üzere Erzincan’a geldi. İlk olarak Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’yu ziyaret eden komisyon üyeleri konuya ilişkin bilgi aldılar. Valilik çıkışında komisyon adına basın açıklamasında bulunan TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, ‘ Komisyon olarak ÖNCE İNSAN, ÖNCE ÇEVRE, sonra Güvenli Madencilik anlayışıyla güvenli ve sürdürülebilir bir madencilik mimarisi ve faaliyeti için katkı sunmaya çalışacağız.İliç hakkında, kimsenin kafasında soru işareti kalmayacak’ dedi.

Çalışmalarını iki gün sürdürecek olan TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu üyeleri, İliç İlçesindeki madende; alan çalışmaları incelemesi, saha gözlemleri, işçilerle ve toprak altında kalan madencilerimizin yakınlarıyla görüşmeler yapıp taziye ziyaretlerinde bulunacaklar.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2024, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER