Sarıgül: denetimler, kaynaklar yeterliyse 9 canımız neden toprak altında kaldı?

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Devletimiz her afetten sonra vatandaşın yanındadır. Ama keşke afet olmadan yanında olabilsek. Bunu neden başaramadığımızı da araştırmamız lazım’ dedi.

Sarıgül: denetimler, kaynaklar yeterliyse 9 canımız neden toprak altında kaldı?

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İliç’te meydana gelen maden faciasını araştırmak üzere kurulan meclis araştırma komisyonunun yaptığı toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sarıgül açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘  Komisyonumuzun dördüncü toplantısını yapıyoruz. Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri sunum yapacaklar. Buraya gelen tüm yetkililer, İliç’teki facia yerine hemen nasıl geldiklerini anlatıyorlar. Arama kurtarma çalışmalarının yoğunluğuna dikkat çekiyorlar. Doğrudur, herkes canla başla çalıştı, tüm imkanlar kullanıldı. Devlet oradaydı.

Ama bütün bunlar o 9 canı geri getirmiyor.

Bizim devletimiz, müşfik bir devlettir, şefkatli bir devlettir. Yaraları sarmakta cömert bir devlettir.

Devletimiz her afetten sonra vatandaşın yanındadır. Ama keşke afet olmadan yanında olabilsek. Bunu neden başaramadığımızı da araştırmamız lazım.

Komisyona verilen bilgilere baktığımızda, gerekli yetkiler var, kanunlarımız iyi, denetimler iyi, kaynaklar ve araçlarımız yeterli.

Öyleyse 9 kişi neden toprak altında? Bu soru zihnimizi işgal ediyor, etmeli de…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER