Sarıgül, İliç maden faciasını araştırma komisyonu üyeleri belirlendi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İliç’te meydana gelen maden faciasını araştıracak meclis araştırma komisyonu hakkında açıklamada bulundu.

Sarıgül,  İliç maden faciasını araştırma komisyonu üyeleri  belirlendi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İliç’te meydana gelen maden faciasını araştıracak meclis araştırma komisyonu üyelerinin belirlendiğini komisyonun çalışmalarına başlayacağını belirtti.

Komisyonun bir an önce çalışmaya başlaması için çaba sarf ettiğini, bu gayretlerine bütün partilerin destek verdiğini söyleyen Sarıgül grup başkanvekillerine ve milletvekillerine teşekkür etti.

Sarıgül konuşmasında şunları söyledi:Bu araştırma komisyonunda ben de yer alıyorum. Komisyon olarak faciayı detaylı bir şekilde inceleyeceğiz, gerçeği ortaya çıkaracak, sorunları ve sorumluları tespit edecek. İddiaları etraflıca araştıracağız.

Bu ve buna benzer faciaların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayacağız.

Sarıgül’ün verdiği bilgiye göre komisyon şu milletvekillerinden oluştu:

AK Parti: Resul Kurt-Adıyaman, Atay Uslu- Antalya, Yüksel Çoşkunyürek-Bolu Şahin Tin-Denizli, Süleyman Karaman-Erzincan, Ali Temur-Giresun, Oğuz Üçüncü-İstanbul, Şengül Karslı-İstanbul, Mervan Gül-Siirt, Ahmet Çolakoğlu-Zonguldak

CHP: Müzeyyen Şevkin-Adana, Gamze Taşçıer-Ankara, Mustafa Sarıgül- Erzincan, Cumhur Uzun-Muğla, Deniz Yavuzyılmaz- Zonguldak

HALKLARIN EŞİTLİK VE DEMOKRASİ PARTİSİ: Ayten Kordu-Tunceli, Ömer Faruk Hülakü-Bingöl

MHP: Abdurrahman Başkan- Antalya, Musa Küçük-Gümüşhane

İYİ PARTİ: Rıdvan Uz-Çanakkale, Şenol Sunat-Manisa

Saadet Partisi: Mesut Doğan-Ankara

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER