Erzincan'da bir ay içerisinde 35 bin 519 vatandaş bilgilendirildi

Erzincan'da narkotik polisleri 1 ay içerisinde 35 bin 519 vatandaşa uyuşturucu konusunda bilgilendirerek UYUMA mobil uygulaması anlatıldı.

Erzincan'da bir ay içerisinde 35 bin 519 vatandaş bilgilendirildi

Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından çözüm yolları, madde kullanımı ile mücadele merkezleri ve madde kullanımının önüne geçmek amacıyla 30 gün boyunca 35 bin 519 vatandaşı bilgilendirerek UYUMA mobil uygulaması anlatıldı.

Vatandaşlara yapılan uyarıda, '"Aile sevgisi çocukların uyuşturucu bağımlılığından korunmasında önemli rol oynar. Çocuklarımızı dinleyelim, onlara zaman ayıralım, sevgimizi hissettirelim ve onları gözlemlemeyi unutmayalım."Uyuşturucuyla mücadelede farkındalık kazandırmak, bilgilendirmek, etkin mücadelede bulunmak ve madde kullanımının önüne geçmek amacıyla yapılan 47 Narkorehber ve 2 Narkonokta faaliyetleri ile 30 günde,  35 bin 519 vatandaşa madde bağımlılığı ve uyuşturucu maddelerinin zararları hakkında bilgilendirme/bilinçlendirme eğitimi verilerek ayrıca UYUMA uygulaması anlatılarak telefonlarına kurulumu konusunda gerekli kolaylık sağlandı.

Tüm dünya çocuklarını kendi çocuğu gibi gören kolluk birimlerimizin bu mücadelesine sende farkında lığınla destek ver ve mücadeleye katkıda bulun' denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER