"Erzincan’a Büyük Katma Değer Sağlanacak"

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan'a yeni bir yatırımın olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin müjdesini verdiler. 

"Erzincan’a Büyük Katma Değer Sağlanacak"

1300 dekarlık alanda kurulacak bölgeyle Erzincan hayvancılık alanında çağ atlanacak. Söz konusu Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin imar planı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlandı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Erzincan Milletvekilleri yaptıkları açıklamada; "Erzincan'ımıza önemli  bir yatırımı daha kazandırmanın mutluluğunu yaşarken, sevgili hemşehrilerimizle bu müjdeyi paylaşmak istiyorum. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız Erzincan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesinin İmar planı Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yayınlandı.
Erzincan Merkeze bağlı Yalnızbağ mahallesi sınırları içerisinde kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi 1300 dekarlık (dönüm) bir alan üzerinde kurularak hem hayvancılık sektörümüze hem de Erzincanımıza büyük katma değer sağlayacak. Modern anlamda besicilik yapılacak olan Organize sanayi bölgesinde hem hemşehrilerimize istihdam sağlanacak, hem de bölge illerine  iyi bir model oluşturacak.


Hayata geçirilecek olan TDİOSB ile Erzincan, modern hayvancılığın tüm imkanlarından yararlanırken, çevre ve insan odaklı bu yatırım ile hem hemşehrilerimiz hem de ülkemiz kazanacak.
Erzincan’a yapılacak olan bu yatırımın hayata geçirilmesindeki katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye, son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Valimiz Sayın Mehmet Makas'a, AK Parti İl Başkanımız Mehmet Cavit Şireci'ye ve teşkilatımıza, İl Müdürümüz Sayın Murat Şahin’e, TDİOSB Müdürü Mustafa Erdem’e ve tüm emeği geçenlere Erzincan halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER