Erzincan’da eş zamanlı denetim

Erzincan’da emniyet ekipleri tarafından 2023/2024 eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla okul çevresinde denetimler sürüyor. Denetimler kapsamında 9 ekip 45 personel ile eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.

Erzincan’da eş zamanlı denetim

Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekiplerince eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla okul çevresinde yapılan denetimlerde şüpheli şahıslar üzerinde arama yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü  ekiplerince öğrencilerin  eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla; 9 ekip 45 personel ile Türkiye Genelinde eş zamanlı olarak Erzincan  merkezinde bulunan, 73 Okul Çevresinde ‘Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetimi Uygulaması’ gerçekleştirildi.Yapılan uygulamada;745 şahıs sorgulanmış, 40 kahvehane,32 Büfe/iddia bayi,28 Park ve bahçe,20 Servis aracı, 3 internet salonu,  3 metruk bina kontrol edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; ‘ Öğrencilerimizin güvenliği için denetimlerimiz devam edecektir. Çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim sürdürebilmeleri amacıyla ekiplerimizce görevimizin başındayız’ denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER