‘Erzincan’ı hep beraber iyi hale getireceğiz’

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, kentteki basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarına teşekkür eden Vali Aydoğdu, ‘Erzincan’ı hep beraber iyi hale getireceğiz’ dedi.

‘Erzincan’ı hep beraber iyi hale getireceğiz’

Özel bir cafe de gerçekleştirilen toplantıya kurum müdürleri, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış Yalçınkaya ve Erzincan’da görev yapan yerel, ulusal medya temsilcileri katıldı. Basın mensupları ile tek tek tokalaşarak geçmiş bayramlarını kutlayan  ve katılımlarından dolayı teşekkür eden Vali Aydoğdu, “Erzincan’ın dışarda inanılmaz bir marka değeri var. Hiçbir dışarda gelen insan Erzincan’ın insanı ile ilgili olumsuz bir düşünce duymuyoruz” dedi.

 Konuşmasının devamında Vali Aydoğdu şunları kaydetti: ‘ hepinize teşekkür etmek istiyorum. 13 Şubat tarihinde İliç’te elim bir kaza oldu ve bu kazada sizin göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı çok teşekkür ediyorum. Hem doğru habercilik yaptınız hem de Erzincan’ın itibarının marka değerinin aşağı çekilmemesi için çok ciddi bir özen gösterdiğinizin farkındayım. Şuanda orada çalışmalar devam ediyor. Bu süreçte aileler ile aile gibi olduk onların dertleriyle dertlendik acılarımızı beraber sarmaya çalıştık. Bu süreçte de sizlerin bizlere verdiği destek, katkı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz Erzincan’a değer katanlar diye 8 kategoride ödül töreni düzenlemiştik. Erzincan’ın bütün değerlerini orada bir araya gelip geleneksel bir Erzincan’a değer katanlar diye ödül töreni yapmak istedik. Çokta güzel bir planlama yaptık . İnşallah onu mayıs ayı içerisinde tekrardan yapacağız. Amacımız şuydu orada. Bu şehre değer katanları onların maddi bir şeye ihtiyacı yok ama benim gördüğüm şu, insanınız hepimiz ve değerli hissedilmek isteriz. Bu şehre emek veren değer veren kültürel anlamda, ekonomik anlamda vefa anlamında herkesi oraya çağırdık. Her kesimden herkesi çağırdık. 5 komisyon çalıştı. Fakat İliç olayı olunca bu organizasyonu da mayıs ayında yapmayı düşünüyoruz.  

Erzincan’ın en büyük gücü insan kaynağı . Dışarda büyük şehirlerde Erzincan’a ciddi aidiyet duygusu olan insanlar var. O insanların kendi şehirlerine sahip çıkması buradaki güzellikleri paylaşması bizim için çok büyük bir katma değer olarak düşünüyorum. Onun için beraber birlikte bu şehri güzelleştirmek adına elimizden geleni yapıyoruz.

Erzincan bir sanayi şehri değil ama Erzincan iyi bir tarım şehri olabilir. Doğu Anadolu’nun tarım deposu da olabilir. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Aynı zamanda yaz geldiği içinde su sporları ve doğa sporları anlamında da Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olabilir. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz yamaç paraşütü için ihalesini yaptı. Yamaç paraşütü alanı yakın zamanda sonuçlanacak. Off road içinde alan belirliyoruz. Bir çok spor alanında çalışmalar devam ediyor.

Ergan Dağı içinde ciddi yatırımcılar geliyor. Konaklama ve çevre düzenleme alanında çalışmalar olacak. Yaz aylarında kış aylarında Erzincanlıların n12 ay boyunca gidip gelecekleri ailece nefes alabilecekleri bir yer haline getireceğiz.

Huzur için Erzincan projesi çok iyi gidiyor. Şuanda Türkiye ortalamasının çok üzerindeyiz. Aynı zamanda gözümüz olun diye bir proje başlatıyoruz. Belediyemizle konuştuk. Bundan sonra ev ve iş yerlerine de ruhsat verdiğimiz zaman insanlara kapalı devre kamera sistemi kurmayı da zorunlu hale getireceğiz. Kapalı devre demek bizim, emniyetin göreceği değil. Sebebi şu sokaklarımızda, iş yerlerimizde dışarıyı gözetleyen kamera odluğu anda suç oranları otomatik anda düşüyor. Böylece şehrimizde herkesin güvenli bir şekilde yaşayabilmesi için elimizden geleni yapacağız.

Erzincan’ı hep beraber iyi hale getireceğiz.  Bunun için gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Bazen böyle eleştirilerde oluyor. Sürekli gençlerle ilgileniyoruz  diye eleştiri alıyoruz. Aslında bir sürekli gençlerle ilgilenmiyoruz. Biz esnafla, vatandaşla ilgilendiğimiz kadar gençlerle ilgilenmiyoruz. Ama gençlerin şöyle bir özelliği var. Üniversitemizde 24 bin civarında gencimiz var. Yaklaşık olarak bunların üçte biri Erzincanlı. Dışardan gelen genç öğrencilerimiz bizleri tanıtıyor. Dışardan gelen gençler ilgilendiğimiz için gittikleri şehirde Erzincan’ın reklamını o kadar yaparlar. Gençler ve ailelerle ciddi ilgilenmemiz gerekiyor. Biz bunu yaparken tesadüfen yapmıyoruz. Stratejik eylem planı çerçevesinde yapıyoruz.

10 ilin valisi beni aramıştır. Ya gençlerle şöyle iş yapmışsınız bize de bunu rol model olarak söyler misiniz? Gençlerle ilgilendiğimizde içinde eleştiri alıyoruz. Bu da bana garip geliyor. Gençler sizin evlatlarınız. Onlar bizim bugünüz , yarınımız. Onlar bizim kültür taşıyıcılarımız. Bunu yapmak zorundayız. Bizi şu yönde eleştirin , biraz daha fazla ilgilenin her gence dokunun.  Bizim dokunmadığımız genç kalmamalı. Bunlar bizim kültür elçilerimiz. Giritleri her yer de burada gördükleri iyilikleri güzellikleri anlatıyor. Bu da Erzincan’a katma değer katıyor.

Erzincan’ın dışarda inanılmaz bir marka değeri var. Hiçbir dışarda gelen insan Erzincan’ın insanı ile ilgili olumsuz bir düşünce duymuyor. Biz gençlerle ilgilenmeye devam edeceğiz. En ücra köydeki gence dokunana kadar bunu hızla arttıracağız. Bunu beraber yapmamız lazım.

Erzincan o kadar değerli bir yer ki yaptığınız en ufak bir şey çok güzel gösteriyor kendini. Onun için Erzincan için en önemli şey istihdamdır. Bunun içinde sanayi sektöründe, tarımda iyi sonuçlar çıkartmamız. Sera alanında Erzincan , Doğu Anadolu Bölgesi’nin sera üssü olacak. Buranın topraklı çok verimli. Erzincan’ın dışarda çok iyi insan gücü var. Erzincan’da organik tarımı arttıracağız. İstihdamı arttıracağız.

Program, soru cevap ve karşılıklı değerlendirmelerin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER