Karaman; komisyonda çok titiz bir çalışma yürütülüyor

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman'ın da görev aldığı komisyon ülkede ki maden kazalarının bir daha yaşanmaması adına ihlallere yer vermeyecek titiz bir çalışma yürütüyor.

Karaman; komisyonda çok titiz bir çalışma yürütülüyor

Erzincan İliç ilçesinde meydana gelen maden faciasına ilişkin olarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi araştırma komisyonu çalışmalarına devam ediyor.

TBMM Araştırma Komisyonu çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerini dinledi. Konuya ilişkin olarak konuşan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman açıklamasında: "Erzincan’ın  İliç ilçesinde, Madende meydana gelen kazanın araştırılması için TBMM Meclis Araştırma Komisyonu’nunda, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlık yetkililerini dinledik.İliç maden kazası ve ülkemizdeki madenlerde bu tür kazalar yaşanmaması adına komisyonda çok titiz bir çalışma yürütülüyor. sonra madencilik prinsibiyle hareket edeceğiz.

İnşallah komisyon Araştırma inceleme sonucunda madenlerimiz de ihmallere yer vermeyecek adımlara imza atılacak. Kazaların yaşanmasına mahal verilmeyecek" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER