Maden sahasında tüm imkanlarla aramalar devam ediyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alpaslan Bayraktar, İliç'te maden kazasında ki olay yerinde incelemelerde bulundu.

Maden sahasında tüm imkanlarla aramalar devam ediyor

Bakan Bayraktar'a ziyarette Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, İliç Kaymakamı Meriç Dinçer, İliç Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz, AK Parti Erzincan İl Başkanı Çetin Özyurt eşlik etti.

Maden kazasında göçük altında kalan işçilerin aileleriyle görüşen AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman: "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar ile birlikte İliç'te maden de yapılan çalışmaları yakından inceledik. Kardeşlerimize ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz. Devletimiz tüm imkânlarını seferber etmiş durumdadır" dedi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Bayraktar ise açıklamasında: "İliç'te maden sahasında yaşanan heyelanın 25. gününde çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. İlk günden itibaren önceliğimiz hiç değişmedi. 9 kardeşimize her ne olursa olsun ulaşmak için büyük kararlılıkla tüm riskleri alarak mücadele ediyoruz. İşçi kardeşlerimize ulaşmanın ümidini bir an olsun yitirmedik. Geride kalan ailelerini, ailemiz bildik. Gözlerindeki umudu, yüreklerindeki tarifsiz acıyı elimizden geldiğince paylaşmaya çalıştık. Madenci kardeşlerimizi dualarımızdan eksik etmiyor, tüm gayretimizi ailelerinin bekleyişlerine son vermek için gösteriyoruz.İlk andan itibaren vakur duruşlarını bozmayan ailelerimizi bugün olduğu gibi bundan sonra da hiç yalnız bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER