Kadın buluşma programı yoğun ilgi gördü

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır ve eşi Yasemin Çakır ile birlikte kadın buluşması programında bir araya geldiler.

Kadın buluşma programı yoğun ilgi gördü

Özel bir işletmenin toplantı salonunda düzenlenen kadın buluşması programı yoğun ilgi gördü. Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır programa katılan kadınlara karanfil vererek 8 Mart dünya kadınlar günlerini kutladı.

Yaklaşık 2 saat süren programda bir konuşma yapan Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır şu ifadelere yer verdi; Emekleriyle ailelerine hanelerine katkı sağlamaya çalışan tekstil fabrikasında işe giderken otobüste ziyaret ederek hem günlerinin Aydın olmasını dilediğimiz hem de Dünya kadınlar gününü tebrik ederek başladığımız bir gündeyiz.

Biliyoruz ki kadınlar olmazsa ne ailelerin ne toplumun ne tüm dünyadaki insanların ne de dünyadaki yaşamın hiçbir anlamı olmaz. Kadın insandır erkek insanoğludur. Biz 2009 2014 yılları arasında bir başkanla çalıştık onunla toplumdaki bütün kadınlarımızın hem sorunlarını hem problemlerini hem de yürütmeye gayret ettiğimiz çalışmaların bir paydaşı olmaları ve bu konudaki önerilerini fikirlerini belediye yönetimine dahil etmelerini kazanmak için üzerinden inşa ederek yolumuza devam ettik. Ben Gökşen Coşkun hanımefendiye o yıllarda yapılan çalışmalarda ve Erzincan'a kazandırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum.

Kadın ana olmanın yanında yeri geldiğinde imkândan itibaren bizim eğitim ve öğretimimizi üstlenen bir öğretmen yeri geldiğinde herkes mışıl mışıl uyurken çocuğuna bakan bir doktor bir sağlıkçı yeri geldiğinde eşinin başı dara düştüğü zaman en sıkıntılı anında onun bütün yükünü omuzlarından alan bir yaşam ortağı hayat ortağı. Yeri geldiğinde geleceğin şehirleri geleceğin teknolojilerini geleceğin dünyasını inşa ederken bir mühendis geri geldiğinde bütün kurulan hayallerin hayata geçirilmesi söz konusu olduğunda bunları icra eden bir bürokrat. Yeri geldiğinde yaşadığımız ülkede tarihten yola çıkarak ifade etmek istiyorum devleti yöneten devlet kadını. dolayısıyla kadın dün de bugün de yarın da hepimizin başının tacıdır. Bütün erkekler adına sizlere sonsuz teşekkür ediyorum iyi ki varsınız. Sizin burada oluşunuz bizim çıktığımız yolda daha büyük bir mücadele vermemiz gerektiğini bize gösterdi yalnız olmadığımızı anladık.

Her zaman olduğu gibi hizmet etmek istediğimiz şehirle ve o şehirdeki insanlarla aramıza engeller koyulmaya çalışıldı ve yaklaşık 50 gün boyunca insanların duygu ve düşüncelerini bana aktardıklarım bir süreç yaşadım. Milletin iradesinin hiçe sayıldığını gençlerin gelecekle ilgili kurdukları hayallerin hiç bir şekilde dikkate alınmadı. Kadınların hayatın içerisinde yer alması gerekirken çoğu kez fikirlerinin düşüncelerini hiçbir şekilde ele alınmadığı gençlerin aynı şekilde geleceğe dair kurdukları hayallerle ilgili düşüncelerinin dinlenilmediği bir ortamda hiçbir şeyin sorulmadığı tanışılmadığı fikirlerin düşüncelerin dikkate alınmadı bir noktaya geldi. Biz de bu düşünceleri dikkate alarak 20 Şubat 2024'te sizlerden aldığımız destek sizlerin bize vermiş olduğu destekle duyduğu güvenle birlikte sizlerin adayı olarak bunu gerçekleştirmek için yollara düştük. Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER