DAĞ KEÇİLERİ ŞİMDİLİK KURTULDU

Bingöl'de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 3 Temmuz 2020 tarihinde açılan 10 dağ keçisinin avlanma ihalesine, Erzurum 3'üncü İdare Mahkemesi tarafından ‘’yürütmeyi durdurma’’ kararı verildi.

DAĞ KEÇİLERİ ŞİMDİLİK KURTULDU

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bingöl’de 3 Temmuz 2020 tarihinde 10 yaban keçisinin avlanması yönünde ihale açmıştı. İhaleye ilişkin Erzurum 3'üncü İdare Mahkemesi nesli tükenme tehlikesi altında olan 10 yaban keçisi için “yürütmeyi durdurma” kararı verdi. 

 Bu ihaleye karşı Erzincan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (ERDOHAY) Başkanı Güler Öztürk adına avukat Özlem Kaya, ihalenin 'yürütmeyi durdurma ve iptali' istemiyle dava açmıştı. 

Erzurum 3'üncü İdare Mahkemesi de 10 dağ keçisinin avlanmasını kapsayan ihaleyi 'telafisi güç zarar doğurabilecek niteklikle bulunması' gerekçesiyle 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi. 

Yine geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı 13’üncü Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Erzincan Şube Müdürlüğü tarafından 3 Temmuz 2020 tarihinde 7 parti halinde toplam 26 adet yaban keçisinin avlanması ihale yapılmıştı. İhaleye ilişkin Erzincan İdare Mahkemesi nesli tükenme tehlikesi altında olan 26 yaban keçisi için “yürütmeyi durdurma” kararı vermişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER