Karayolundan rahat geçmeleri için altgeçitler yapılacak

Nüfusunun büyük bölümünün tarım ve hayvancılık yaptığı Erzincan-Kızıldağ arasındaki bölgede, üreticilerin, hayvanların ve araçların meralara sıkıntısız bir şekilde gidebilmesi için ‘Tarımsal Altgeçitler’ yapılıyor.

Karayolundan rahat geçmeleri için altgeçitler yapılacak

Erzincan’ın tarım ve hayvancılıkta daha etkin rol alması adına çalışmalar yapan Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, büyük bir sorunu ortandan kaldıran bir projeyi daha açıkladılar.

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Refahiye-Kızıldağ arası karayolu üzerine yapılması planlanan Tarımsal Geçitler’ in inşa çalışmalarına başlanıldığını duyurdular.

Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman söz konusu proje çalışmalarını yerinde inceleyerek hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Erzincan Milletvekilleri; “Sayın son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın talimatıyla, yıllardır karayolları ile birlikte üzerinde çalıştığımız Erzincan Refahiye Kızıldağ arası devlet yolu üzerindeki Yayaların ve araçlarında kullanabileceği Tarımsal geçitlerin yapımına başlanıyor. Malumunuz tarımsal alt geçit projeleri çok önemli bir konudur. Hayvancılıkla uğraşılan bölgemizde karayolundan geçmek durumunda kalan hayvanlarımız tehlike arz ediyor. Bunun ortadan kalkması adına tarımsal geçitler inşa ediliyor. Bugün Kaymakamımız, İlçe Başkanımız, Belediye Başkanımız, yapımcı firma yetkilisi Nihat Kızılırmak ve ilgili köy muhtarlarımızla birlikte projenin başlangıç yerine gittik ve hayırlı olsun ziyareti yaptık. Altköy tarımsal alt geçidi ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor. Altköy kavşağına da uygun bir tarımsal alt geçit yapılacak.

Talimatlarıyla bu işi hızlandıran Sayın Başbakanımıza, bu projeye emek veren Karayolları Genel Müdürümüze ve Bölge Müdürümüze, Valimize, Kaymakamımıza, yüklenici firmaya ve muhtarlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER