Karaman ve Şireci Büyük Coşkuyla Karşılandı

AK Parti Erzincan Milletvekili Adayları Süleyman Karaman ve Mehmet Cavit Şireci parti binası önünde can Erzincanlı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Karaman ve Şireci Büyük Coşkuyla Karşılandı

Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilleri seçimlerinde aday olacak isimler belli olmasının ardından AK Parti Erzincan Milletvekili Adayları Süleyman Karaman ve Mehmet Cavit Şireci, Erzincan’a geldi.

AK Parti Erzincan Milletvekili adaylarını, Yalnızbağ kavşağında AK Parti Ana kademe, Kadın kolları, Gençlik Kolları ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Büyük bir coşkuyla karşılanan Erzincan Milletvekili Adayları Süleyman Karaman ve Mehmet Cavit Şireci, Erzincanlılardan yoğun ilgi gördü. Mevcut Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Süleyman Karaman, ‘İyi ki AK Partiliyim’ diyerek parti üyeleri ile tokalaştı.

Programda konuşan AK Parti Erzincan 28. Dönem Milletvekili Adayı Mehmet Cavit Şireci, “AK Parti 2002 yılında kuruldu. 2002 yılından beri ben bu partinin içerisinde çeşitli kademelerde görev yaptım. Görev yapmaya da devam ediyorum. İlk başka kurucu olarak kıymetli İl Başkanımız Yüksel Çakır’dan, Abdurrahman Keleş’den, Salih Eğinlioğlu’ndan, Cemalettin Baysoy’dan, Burhan Çakır, Orhan Bulut gibi İl Başkanlarımdan çok şeyler öğrendim. Yine Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığım zaman Mehmet Buyruk Başkanımdan ve Yüksel Çakır Başkanımızdan, bir sürü örneklerle verebileceğim iyi şeyler öğrendim. Şimdiye kadar 2017 yılında AK Parti İl Başkanı olduğumdan beri de bu tecrübelerimi tüm Erzincan halkıyla paylaşmaya gayret ettim. Şimdi de Milletvekili Adayı olarak karşınızdayım, gerisi nasip kısmet. Biz sefere çıktık zafer Allah’tan diyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan çalıştık. Bütün Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Ana Kademe, Merkez İlçe ile hep bir aile ortamında çalışmaya gayret ettik. Bundan sonra da görevi devir alacak arkadaşım ile beraber bir aile gibi çalışacağız. Beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, çok kıymetli Sayın Binali Yıldırım Beyefendi’ye ve teşkilat üyelerime şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

Milletvekili Burhan Çakır ise konuşmasında , “Bugün bayrağı devretme günü geldi. Şehrimize her anlamda hizmet eden milletvekilimiz Sayın Süleyman Karaman, 6 aydır Erzincan’ımızın her mahallesinde dokunuşları olan İl Başkanımız Mehmet Cavit Şireci, Ben inanıyorum ki 14 Mayıs’ta bir kez daha Erzincan olarak yeniden tarih yazacağız. Bizde bencillik yoktur, bizde dava ve gönül adamlığı vardır. Bu süreçte inşallah hep birlikte vatanımız, milletimiz için, Erzincan’ımız için dur durak demeden, gece gündüz demeden her kapıyı çalacağız, her gönüle dokunacağız ve Allah’ın izniyle 2023 hedefleri doğrultusunda bu iki arkadaşımızı bu kutlu davada sizlerin oylarıyla milletvekili olarak seçeceğiz. Sandıklarda bir kez daha güçlü çıkacağımızdan hiç şüphemiz yoktur” dedi.

Bu güzel karşılama için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim hem milletvekili olarak hem de aday olarak kürsüye çıktık. Burada diyorum ki evimiz olan AK Parti’de önü hem Doğu’ya hem Batı’ya dönük ama yönü her zaman doğruya dönük olan AK Parti’de bir arada olmaktan şeref duyuyoruz. Ben Erzincanlıyım. Ben her yerde Erzincanlıyım. Nereye gidersek gidelim biz her zaman Erzincanlıyız. Erzincan’ı dünyaya reklam yapmak için çok çaba gösterdik. Çinliler bile Erzincan’ı öğrendi. Erzincanlı olmak büyük bir şereftir. Hedefimiz, Cumhurbaşkanımızı tekrar ülkemizin başına getirmek. Erzincan’da bu karşılamadan sonra Sayın Şireci ile birlikte 2 Milletvekili çıkaracağız. Biz Burhan kardeşimle birbirimizi hiç kırmadık. Kardeşliğimizde devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından il başkanlığı görevinden ayrılan Mehmet Cavit Şireci görevi AK Parti il başkan yardımcısı Çetin Özyurt’a bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2023, 22:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER